StängStäng

Vi tryggar rådgivningen

Kontakta oss

Kontaktuppgifter

Du kan kontakta oss via e-post eller på telefonnummer 08 - 410 415 75. Kontaktuppgifter till respektive verksamhetsområde finner du nedan.


Verksamhetsområden

Kunskapstester och kunskapskrav
Menyval 1
kunskap@insuresec.se
Fakturering
Menyval 2
faktura@insuresec.se
Handläggning av licens/certifikat
Menyval 2
info@insuresec.se
Rapportering
Menyval 3
rapportering@insuresec.se
Branschreglering
Menyval 4
regelefterlevnad@insuresec.se
Disciplinnämnden
kansli@disciplinnamnden.se
Övrigtinfo@insuresec.se


VI SOM ARBETAR PÅ INSURESEC



Personalen 2022-09-12.png

Johan Nylund
Branschreglering och regelefterlevnad
johan.nylund@insuresec.se
Johanna Husén
Verksamhetsutveckling, register och fakturering
johanna.husen@insuresec.se
Josefin Römbo
Branschreglering och regelefterlevnad
josefin.rombo@insuresec.se
Magnus Björkman
VD
magnus.bjorkman@insuresec.se
Nina Granskog
Rapportering och analytiker
nina.granskog@insuresec.se
Katarina Hellström
Kunskapskravsansvarig
katarina.hellstrom@insuresec.se
Teimur Saleh
Kunskapstester och föredragande disciplinnämnden
teimur.saleh@insuresec.se


Styrelsen

Gunnar Hökmark
Ordförande
styrelse@insuresec.se
Peter Bergman
Svenska Försäkringsförmedlares Förening
peter.bergman@sfm.se
Glenn Nilsson
Lovisastorm AB
glenn.nilsson@lovisastorm.se
Eva Pantzar Waage
Säkra
eva.pantzar@sakra.se
Mikael Lundman
Assurera
mikael.lundman@assurera.se
Lena Schelin
Ordinarie Ledamot
lena.schelin@cavamentor.se
Joakim Fick
Max Matthiessen
joakim.fick@maxm.se


Adresser och andra uppgifter

ORGANISATIONSNUMMER

556862-9587

BESÖKS- OCH POSTADRESS

InsureSec
Birger Jarlsgatan 55
111 45 Stockholm

FAKTURAADRESS

insuresec@levfakt.se
(Skriv ”Insuresec AB” i ämnesraden)