StängStäng

Vi tryggar rådgivningen

Kontakta oss

Kontaktuppgifter

Du kan kontakta oss via e-post eller på telefonnummer 08 - 410 415 75. Kontaktuppgifter till respektive verksamhetsområde finner du nedan.


Verksamhetsområden

Kunskapstesterkunskap@insuresec.se
Branschreglering och licensieringregelefterlevnad@insuresec.se
Faktureringfaktura@insuresec.se
Rapporteringrapportering@insuresec.se
Disciplinnämndenkansli@disciplinnamnden.se
Övrigtinfo@insuresec.se


VI SOM ARBETAR PÅ INSURESEC

Personalen 2021-11-30.png
Andrzej Burda
Genomförande av test och IT
andrzej.burda@insuresec.se
Johan Eklund
Branschreglering och licensiering, samt ekonomi
johan.eklund@insuresec.se
Johanna Husén
Registerärenden och fakturering
johanna.husen@insuresec.se
Josefin Römbo
Branschreglering och regelefterlevnad
josefin.rombo@insuresec.se
Nina Granskog
Rapportering och analytiker
nina.granskog@insuresec.se
Teimur Saleh
Kunskapstester (innehåll) och disciplinnämnden
teimur.saleh@insuresec.se
Lena Schelin
Tillförordnad VD
lena.schelin@insuresec.se


Styrelsen

Gunnar Hökmark
Ordförande
styrelse@insuresec.se
Peter Bergman
Svenska Försäkringsförmedlares Förening
peter.bergman@sfm.se
Glenn Nilsson
Lovisastorm AB
glenn.nilsson@lovisastorm.se
Eva Pantzar Waage
Säkra
eva.pantzar@sakra.se
Mikael Lundman
Tydliga
mikael.lundman@assurera.se
Lena Schelin
Ordinarie Ledamot
lena.schelin@cavamentor.se


Adresser och andra uppgifter

ORGANISATIONSNUMMER

556862-9587

BESÖKS- OCH POSTADRESS

InsureSec
Birger Jarlsgatan 55
111 45 Stockholm

FAKTURAADRESS

InsureSec AB
Kund-id FSX6523
FE 301
105 69 Stockholm
Eller e-postfaktura med PDF till insuresec@levfakt.se
(Skriv ”Insuresec AB” i ämnesraden)